Romantyczna sesja w Czarnogórze

Romantyczna sesja zagraniczna. Razem z Krzyśkiem i Jagodą wybraliśmy się do Czarnogóry, a dokładnie bliżej znanego miejsca – Zatoki Kotor. Okazją na zdjęcia była druga rocznica ślubu – tutaj w wydaniu nieco luźniejszym, bez ślubnych dekoracji, strojów. Tak po prostu w wakacyjnej, ciepłej, pełnej słońca wersji. Miejsce idealne z tego względu, że zawiera ulubione krajobrazy. Krzysiek kocha góry, a Jagoda zdecydowanie wodę. To miejsce to był strzał w 1otkę! 

Romantic photo session in Montenegro

Romantic photo session in Montenegro. Together with Krzysiek and Jagoda get to Kotor Bay – quite known place. occasion to take photos was their second wedding anniversary – here a little bit in chill out, without wedding clothes edition. Just like this –  holiday, warm, full of Sun version. Place was great cuz it was mix of their favourite landscapes. Krzysiek loves mountains, and Jagoda sea. It was great choice!

Plener zagraniczny - czy warto?

Plener zagraniczny nie jest jeszcze tak popularny, ale staje się coraz bardziej. Zdecydowanie bardziej chętne są pary na sesje ślubne, ale jak widać każda okazja jest dobra. Ceny biletów można znaleźć w śmiesznie niskich cenach (mój mąż jest specem w tym temacie :P), wynająć auto, co zmniejsza koszty i pozwala na swobodne poruszanie się do obranych celów podróży. Myślę, że warto wyskoczyć sobie na taki weekend i wracać do ciepłych zdjęć, kiedy zima wita za oknem. 

Photoshoot in different country? Why not!

Photo session in different country? Why not? This type of photo shoot is not so much popular yet but it’s becoming to. For sure couples are much more willing to do it as wedding photo session, but as you see every occasion is good. You can find funny ricket’s prices (my husband is amazing to find those ones :P), rent a car, what make costs smaller and helps with smooth travelling from place to place.  I think, that is worth to jump out for weekend and then comming back to pitures specially when winter is waving form outside… 

error: ⓒ – ANNA LEWANDA